Bionela je veľkoobchod s ekologickými kompostovateľnými gastro obalmi a riadom. Zároveň prevádzkujeme eshop, kde si ekologické produkty môžu kúpiť aj koncoví zákazníci. Od roku 2013 prinášame na slovenský trh komplexný sortiment ekologických gastro obalov a riadu od popredných výrobcov.

Výhradne zastupujeme značku Pacovis Naturesse, Biodora a Biopap v Slovenskej republike. Sme priamym zastúpením ekologických obalov Vegware na Slovensku. Od začiatku pracujeme s jasnou víziou, že naše produkty budú v najvyššej ekologickej kvalite a nahradia plastové obaly použité jediný raz a končiace na skládkach odpadov. 

Naše ciele

  • Poskytnúť zákazníkom čo najlepšie služby – rýchle dodanie tovaru a individuálny prístup. 
  • Sledovať trendy a prinášať na trh inovatívne materiály a technologické riešenia obalov. 
  • Vzdelávať sa v oblasti zhodnocovania odpadov a šíriť osvetu o kompostovateľných materiáloch. 
  • Byť stabilným partnerom v oblasti gastro služieb. 

Bionela vznikla z presvedčenia, že jednorazové obaly sú obrovskou a zbytočnou záťažou pre životné prostredie. Ekologický obal je veľmi široký pojem a dnes je trend takto označiť takmer všetko, čo nie je z plastu. Preto chceme byť garantom, že u nás nájde zákazník gastro obaly v najvyššej a certifikovanej ekologickej kvalite bez kompromisov.

Poznáme naše obaly a materiály, z ktorých sú vyrobené. Vieme o ich výhodách aj nevýhodách. Nestaviame kompostovateľné obaly do pozície jediného správneho riešenia v boji s nezmyselným odpadom. Nie vždy je však možné mať pri sebe opakovateľne použiteľnú nádobu, v ktorej si odnesiete svoj obed. Obaly z kompostovateľných materiálov predstavujú v tomto prípade dobré riešenie bez výčitiek. Pri správnej likvidácii sa ich odpadový potenciál blíži k zero waste.

Sme vďační za dôveru, ktorú nám prejavujú naši zákazníci, rovnako za dôveru výrobcov, ktorých zastupujeme. Neustále rozširujeme sortiment a prinášame nové riešenia v balení jedál. Dokážeme obslúžiť zákazníkov kdekoľvek na Slovensku aj v zahraničí. Zároveň sa nám podarilo vytvoriť stabilný team skvelých kolegov, bez ktorých by sme sa nemohli sústrediť na dlhodobejšie ciele. 

Monika Hromadová a Vladimír Hromada, majitelia e-shopu Bionela